Hakin9 – nowy numer
Do naszej redakcji trafił nowy numer magazynu Hakin9. Przeczytamy w nim m.in. jakie niebezpieczeństwa niesie za sobą wykorzystanie technologii Bluetooth, w jaki sposób są przeprowadzane ataki. Tomasz Rybicki autor artykułu przedstawia również metody radzenia sobie z bluetoothowymi wirusami.
W artykule Marka Hamiltona poznamy sposób na oszukanie osobistych zapór ogniowych dla systemu Windows za pomocą mechanizmu dołączania obcych wątków do procesów. Czytelnik nauczy się również jak napisać narzędzie, które będzie się łączyło z Internetem za pośrednictwem zaufanej aplikacji.
Łukasz Wójcicki przedstawia na czym polega ukrywanie danych w nagłówkach TCP/IP, gdzie można ukryć dane i w jaki sposób. Objaśni również działanie narzędzi umożliwiających tajną komunikację za pomocą steganografii sieciowej.
Bartosz Przybylski prezentuje sposoby odzyskiwania danych z linuksowych systemów plików typu ext2 i ext3. Pokazuje również w jaki sposób możemy uratować pliki z partycji ReiserFS.
Michał Piotrowski uczy jak efektywnie wykorzystywać wyszukiwarkę internetową Google w celu znalezienia informacji o lukach w zabezpieczeniach systemów operacyjnych i usług sieciowych.
Antonio Merola wyjaśnia w jaki sposób działa intruz by uniknąć wykrycia lub w celu zdeaktywowania IDS-a i jak możemy się obronić przed takimi działaniami.
Na dołączonej do czasopisma płycie CD znajduje się najnowsza wersja dystrybucji Hakin9 Live.
Niebezpieczne Google – wyszukiwanie poufnych informacji
Hakin9